top of page
2_edited.jpg

Atölyeler

Atöyelerimiz özellikle kapsamlı eğitim için yeterli zamanı ve kaynağı olmayan astroloji meraklıları için oluştduğumuz bir günlük programlardır.

Astroloji yüzyıllardır her coğrafyada varlığını sürdürerek günümüze kadar gelebilmeyi başarmış ender ezoterik ilimlerden biridir. Ama bir yandan da en çok bilgi kirliliğine ve yanlış anlaşılmaya maruz kalan konuların başında gelmektedir. Özünde astroloji, ezoterik, sembolik ve metaforik bir dildir ve ne yazık ki bu dilin ürettiği kelimelere bizler ancak kendi ihtiyaçlarımız ve vizyonumuz ile içinde yaşadığımız çağın değerleri tarafından sınırlanan anlamları yükleyebiliyoruz. Astroloji eğitimlerinin aşırı derecede çoğaldığı bu yıllarda neredeyse her taraf astrologla doldu taştı. Dört bir yandan astrolojik yorumlar geliyor: "Merkür gerilemede, ameliyat olma!.." "Akrepler için çok şanslı bir yıl!.." "Boğalar ilişkilere dikkat!.." gibi, gibi. Oysaki magazin astrolojisinin bu yorumları aşırı genellemecidir ve çoğu zaman bizim için geçerli olmayabilir. Çünkü hepimizin doğum haritası bize özel olduğu gibi, değişen gökyüzünün bizim doğum haritamıza yansıması da bize özel olacaktır. Üstelik gökyüzündeki her etkili enerji bize daima karşılıklı iki kapı açar: Bu kapıların ilki bilinçaltımızdaki kodların bizi itelediği kapı, diğeri ise kendini bilmenin getirdiği olgunlukla ve farkındalıkla seçtiğimiz kapıdır.

Atölye 1: Astrolojik Künyelerimiz

 

Değişen gökyüzünün yarattığı fırsatların ya da zorlukların bize nasıl yansıyacağını anlamak ve magazin basınının bazen hayal kırıklıklarına neden olan iyimser yorumlarından, bazen de kötümser söylemlerin yarattığı olumsuz şablonlardan etkilenmemek için, özellikle astroloji basını takip eden kişilerin kendi astrolojik künyelerini bilmeleri gerekir.

Çünkü kendi doğum haritamızın en temel ve baskın özellikleri ile önemli ve kritik derecelerini öğrenirsek astroloji olaylarını anlamlı bir şekilde izlememiz kolaylaşır. Bu atölyenin en temel amacı da budur.

 

İÇERİK

 • Astrolojinin ezoterik ve sembolik dilinin prensipleri

 • Doğum haritası oluşturulması

 • Astrolojik sembollerin anahtar kelimeleri

 • Kendi doğum haritasını tanıma

 • Bütün katılımcıların astrolojik künyesinin çıkarılması

 • Astrolojik künyenin nasıl kullanılacağını anlama

Program toplam 8 saat ve bir tam gün sürer. Atölye sonunda gerekli dokümanlar tüm katılımcılara ücretsiz olarak verilir.

2_edited.jpg

Atölye 2: Güneş, Yükselen ve Ay Burçlarımızın Yorumlanması

Doğum haritalarının internet üzerinden, hangi siteden ve nasıl oluşturulacağını öğrenerek, astrolojik yorumların en önemli bölümünü oluşturan ilk üçlüyü; Güneş, Yükselen ve Ay burçlarımızı belirlemeyi ve sentezlemeyi öğreten bir çalışmadır. Bu atölyeden sonra istediğiniz herkesin doğum haritasını çıkarabilir ve elementleri ile birlikte Güneş, Ay ve Yükselen burçlarını yorumlayabilir, astroljinin nasıl işlediğini ve astrolojik basını nasıl takip edebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İÇERİK

 • Astroloji nedir/ne değildir? Astroloji nasıl çalışır? Neyi, nasıl bilir?

 • Astrolojinin ezoterik ve sembolik dilinin prensipleri nelerdir?

 • Doğum haritası nasıl çıkarılır?

 • Astrolojik sembollerin anahtar kelimeleri nelerdir?

 • Güneş, Ay ve Yükselen burçlar nasıl belirlenir? Nasıl yorumlanır?

Bu ve benzeri sorularınızın cevabını bu çalışma boyunca alırsınız ve bu bilgiler ile doğum haritalarının kaba yorumlarını yapabileceksiniz.

Program toplam 8 saat ve bir tam gün sürer. Atölye sonunda gerekli dökümanlar tüm katılımcılara ücretsiz olarak verilir.

bottom of page